Capmix

Je míchací přístroj pro kapslové dentální materiály. Zajistí dokonalé promísení a homogenní strukturu míchaného materiálu. Díky přesnému poměru jednotlivých složek v kapslích již z výroby a automatickému promísení v předepsaném čase, získáváme velmi kvalitní materiál s dlouhou životností.


apexlocator

Apexlocator Raypex 5

Elektronický přístroj, který slouží k přesnému změření délky kořenových kanálků. Toto měření je velmi důležité pro správné provedení endodontického ošetření zubu. Měření tímto přístrojem je naprosto bezbolestné. Jeho použitím můžeme výrazně snížit počet rentgenových snímků u endodontického ošetření a tím snížit zátěž zářením pro pacienta.


endomotor

Endomotor IT professional

Je zařízení, které pohání endo-nástroje v kořenovém kanálku. Dokážeme tak zachránit i zuby, které byly dříve odsouzeny k extrakci. Díky vnitřnímu programu kontroluje endomotor zachycení nástroje v kanálku a opačným chodem může okamžitě nástroj uvolnit, tzv. kontrola trakce. Strojové opracování kořenových kanálků Ni-Ti nástroji, které jsou pevné, ale zároveň pružné a ohebné je s výhodou využito i při ošetření kanálků se složitější anatomií, zejména jednoduše či dvojitě zakřivených… Toto ošetření je sice výrazně nákladnější, avšak pro pacienta rychlejší a většinou i kvalitnější než při použití ručních nástrojů z nerezové oceli.


kauter

Vysokofrekvenční kauter

Je vysokofrekvenční elektrický přistroj pro odstranění hyperplastických měkkých tkání, tím zpřístupňuje kazy umístěné pod měkkými tkáněmi a dále způsobuje hemokoagulaci tj. stavění krvácení. Výhodou použití řezu elektrickým proudem je výrazně nižší pooperační bolestivost a rychlejší hojení. Je vhodný k menším chirurgickým zákrokům.Lupové brýle

Lupové brýle

Umožní lepší přehled operačního pole a téměř eliminují přehlédnutí zubního kazu. Jejich nenahraditelnost je patrná při hledání kořenových kanálků. Také při přesné preparaci protetických prací jsou tyto brýle výborným pomocníkem.


kofferdam

Kofferdam

Je latexová napínatelná blána, která slouží k izolaci zubů, na kterých se pracuje. K zubům se nedostanou sliny a zůstanou zcela v suchu. Nasazuje se velmi rychle a jednoduše a pacientovi i lékaři přináší pohodlné ošetření, při kterém může v klidu polykat s výhodou, že mu do úst neteče žádná voda. Nejčastěji se používá při zhotovení fotokompozitních-bílých výplní, aby výplň nebyla kontaminována slinami a ani vlhkostí z dechu. Zcela nutná je při odvrtávání starých amalgámových výplní, kdy se uvolněná rtuť nedostane do organismu. Dále při endodoncii-plnění kořenových kanálků, kdy se tak zcela zamezí kontaminování kanálku slinami a pacientovi se do úst nedostanou výplachové roztoky.


Intraorální kamera

Je zařízení, které umožňuje zobrazit těžko dostupná a viditelná místa na monitoru. Pomáhá tak klientovi vidět to, co vidí lékař. Lékař může proto zcela jasně vysvětlit aktuální problémy a způsob ošetření. Následně po dokončení ošetření je prezentován výsledek práce.


OPG

OPG

Vlastnit v dnešní době OPG je v podstatě nutnost, obzvláště tehdy, pokud chcete mít absolutní přehled o tom, jak vypadají čelisti našich pacientů před zhotovením implantátů, nebo před složitějším stomatochirurgickým výkonem, stav parodontu, ústup alveolární kosti při porodontitis, založení nebo nezaložení dentice, při úrazech.


intraorální rtg

Bitewing – rtg

Bitewing screening  je navržen jako metoda minimalizující radiační dávku pro pacienta a zároveň maximalizuje diagnostický přínos (skryté zubní kazy, převislé výplně atd.)


beyonce

BEYOND Whitening Accelerator ™

Advanced Technology zajišťuje bezpečnost, komfort a výsledky. Nejpokročilejší světlofiltrační  bělící systém zajišťující bezpečnost a pohodlí pacienta. Zdraví škodlivé ultrafialové světlo a teplo jsou filtrovány přes potažené optické čočky s 12000 optickými vlákny. Výkonná 150 wattová halogenová žárovka vyzařuje vysoce intenzivní modré světlo (480-520 nm vlnové délky) pro rychlejší bělící výsledky. Pracuje při nižší teplotě než podobné výrobky, zvyšuje úroveň bělení a komfort pacienta, snižuje riziko vzniku citlivých zubů.